Početna - ordinacija - Laserski i inovativni tretmani - FOTONASMOOTH™ SP
Sa više od 50 godina iskustva u laserskoj tehnologiji, Fotona linija estetskih laserskih sistema vodi industriju napred sa novim nivoima inovacija i performansi. Fotona je prepoznat kao svetski lider u estetskim tehnologijama, blisko sarađujući sa vrhunskim univerzitetima i medicinskim istraživačkim centrima širom sveta.
Fotona je prvi proizvođač koji je predstavio dve komplementarne laserske talasne dužine – Er: YAG i Nd: YAG, u jednom sistemu. Kombinovanje obe talasne dužine može dramatično poboljšati ishod laserskog tretmana radi postizanja superiornih kliničkih rezultata. Inovativna rešenja su dostupna za širok spektar estetskih tretmana, uključujući uklanjanje strija, uklanjanje kapilara i vaskularnih lezija, obeskličavanje inflamiranih regija lica i tela.
ER:YAG laserska talasna dužina cilja najviši sloj kože, što omogućava izuzetno preciznu, mikronsku ablaciju sloja po sloju epidermisa, a istovremeno vrši stimulaciju dubljih slojeva derma te na tretiranoj koži dolazi do sinteze potpuno novih kolagenih vlakana. Laserski snop u koži ciljano deluje na kolagena vlakna i fibroblaste u potkoži izazivajući njihovu stimulaciju i proliferaciju. Stimulisani fibroblasti za 7 dana počinju proizvodnju novog kolagena čiji vrhunac se dostiže 21. dana, a puni efekat same stimulacije proizvodnje kolagena nastupa za 3 meseca.
Rezultati su savršeni – dolazi do eliminacije strija uz istovremeno zatezanje tretirane zone. Potom koža izgleda glatko, elastično i jedro. Terapija Er:YAG laserom je bezbedna, efikasna, bezbolna i najbolja terapija za uklanjanje strija – apsolutni hit u svetu.
ER:YAG laserom se mogu postići fantastični rezultati i u sledećim situacijama:
Fotonina Nd:YAG laserska svetlost prodire dublje u kožu kako bi se selektivno usmerila čak i na najslabije strukture kože, kao što su vene i folikuli kose. Sa Fotoninom Q-switched tehnologijom, umesto toplote, lasersko svetlo pretvara se u fotoakustične talase koji mehanički rastavljaju neželjene čestice, kao što su pigmenti, tako da imuni sistem može da ih ukloni.
Promene krvnih sudova kože su male kapilarne ili venske mreže na nosu, obrazima, bradi i malformacije krvnih sudova donjih ekstremiteta i drugih delova tela, uz vrlo jasno razlikovanje subdermalnih i intradermalnih vena, crvenih i plavičastih kapilarnih mreža.
To su obično nasledne predispozicije, oboljenja kardiovaskularnog sistema, traumatske ili slične posledice operacija. Osim prethodno navedenog, varikozna oboljenja koja prate trudnoću i porođaj predstavljaju glavne faktore za nastajanje promena krvnih sudova kože stopala.
Tradicionalne metode su ograničene na postupak elektrokoagulacije, skleroterapiju i hirurško uklanjanje vena i drugih krvnih sudova. Sve ove metode imaju serijski suštinske nedostatke kao što su nastajanje hiperpigmentacija, hipopigmentacija (nestanak pigmenta kože), alergijske reakcije na ubrizgane lekove prilikom skleroterapije. Najefektivniju metodu za tretiranje krvnih sudova omogućavaju takozvani Nd:YAG laseri. Emisija ovog tipa lasera omogućava da se efikasno tretiraju prošireni kapilari, zvezdasti hemangiomi i male dermalne venske mreže i to bez oštećivanja drugih struktura.
Terapeutski uticaj lasera zasnovan je na jedinstvenoj osobini laserske svetlosti da inter-reaguje sa tretiranim tkivom. Laserskim uklanjanjem neestetskih krvnih sudova, upotrebom jedinstvene tehnologije 1064nm Nd:YAG lasera, emituju se svetlosni impulsi, čiju energiju upija hemoglobin u krvi. Energija se transformiše u toplotnu koja dovodi do koagulacije krvi i specifičnog „zavarivanja“ zidova neželjenih krvnih sudova. Ovo rezultira uklanjanjem krvnih sudova, a krvotok se preusmerava na vene koje se nalaze duboko ispod površine kože.
To su golim okom vidljivi, odvojeni ili mrežasti kapilari tela i lica, paukolike vene prečnika do 1,5 mm, vene na nogama prečnika 1-3 mm, urođeni ili stečeni hemangiomi, itd.
Najčešće pacijenti karakterišu ovaj osećaj kao blagi ubod iglom. Poseban sistem za hlađenje smanjuje neprijatan osećaj i sprečava zagrevanje zdrave kože.
Trajanje tretmana zavisi od broja i gustine tretiranih krvnih sudova. Na primer, u slučaju zvezdastog hemangioma tretman traje nekoliko sekundi. Ovo nije slučaj kada je u pitanju tretman većeg broja kapilara na donjim ekstremitetima, za šta je potrebno više vremena.
Broj tretmana zavisi od tipa, boje, konfiguracije i broja krvnih sudova. Često je do dva tretmana dovoljno da se postigne rezultat, pri čemu se drugi tretman obavlja najkasnije 3 do 4 nedelje nakon prvog tretmana. U slučajevima gde više krvnih sudova formira kapilarnu mrežu moguće je da će biti potrebna više od 2 tretmana. Međutim, vidljivo smanjenje kapilara primetno je posle svakog pojedinačnog tretmana.
Svaka osoba poseduje individualne karakteristike. Kod tretiranja uobičajenih slučajeva pojedinačnog krvnog suda (na primer na nozdrvi) ili onih koji su zvezdastog oblika, krvni sudovi nestaju u periodu od 2-3 nedelje. Kod većeg broja krvnih sudova rezultat dolazi postepeno sa svakim sledećim tretmanom.
Svaka osoba poseduje individualne karakteristike. Kod tretiranja uobičajenih slučajeva pojedinačnog krvnog suda (na primer na nozdrvi) ili onih koji su zvezdastog oblika, krvni sudovi nestaju u periodu od 2-3 nedelje. Kod većeg broja krvnih sudova rezultat dolazi postepeno sa svakim sledećim tretmanom.
Tretirani krvni sudovi se ne pojavljuju ponovo, ali ukoliko postoji predispozicija, moguće je da će se pojaviti novi krvni sud oko tretirane zone. Ovi krvni sudovi takođe mogu biti tretirani.
Akne predstavljaju oboljenje masnih folikula koje najčešće počinje u pubertetu, ali je vidljivo i u kasnijem periodu života. Primećuje se pojačano lučenje lojnih žlezda, akumulacija i zadržavanje epitelnih ćelija na početnom otvoru žlezde, što dovodi do njenog zapušavanja i formiranja takozvanih komedona. Do upale dolazi pod dejstvom bakterija koje se nalaze u oštećenim područjima.
Akne najčešće zahvataju takozvane seboreične predele lica, vrata, gornjeg dela leđa i grudi.
Tradicionalno medicinsko rešenje u ovom slučaju je antibiotska terapija – lokalna i opšta, retinoidi (derivati A-vitamina), hormonska terapija, dermoabrazija uz pomoć pilinga, fototerapija, itd. Sve ove metode dovode do pojačane osetljivosti kože a do efekta dolazi polako. Najnoviju i najsavremeniju tehnologiju za tretman akni predstavlja Nd:YAG laser.
Lasersko svetlosno zračenje se putem fotohemijske reakcije transformiše u toplotnu energiju. Zagrevanje derma dovodi do stimulacije procesa inter-reakcije i regeneracije kože. Cirkulacija krvi se povećava i poboljšava ishranjivanje kože. Ovo dovodi do povećanja lokalnog imuniteta i regulacije funkcije lojnih žlezda.
Tretman je ugodan i prijatan. Nakon njega koža je topla i tipične ružičaste boje koja je prisutna oko 10-15 minuta.
Nema nikakvih ograničenja – ovi tretmani su pogodni za mlade i odrasle, muškarce i žene.
Trajanje tretmana je oko 20 do 30 minuta.
Kako bi se obezbedio dobar rezultat neophodno je obaviti niz od 5-6 tretmana u intervalima od 2-3 nedelje a nakon toga se preporučuju tretmani za održavanje, u zavisnosti od individualnog stanja kože.
Zahvaljujući svom snažnom anti-bakterijskom i anti-upalnom delovanju laserska svetlost omogućava smirivanje, normalizaciju mašćenja kože i poboljšanje elastičnosti i tonusa kože. Laserski tretmani ne oštećuju kožu niti ostavljaju bilo kakve tragove.
Tretman akni je kompleksan i ponekad dug proces. Za dugotrajnije i kompletnije rešenje problema akni i kože sklone aknama primenjuju se individualni tretmani u Medica Aesthetica, zajedno sa dermatološkim konsultacijama. Ovo uključuje laserske tretmane kombinovane sa medicinskom kozmetikom.
Pratite aktuelnosti i ponude iz Medica Aesthetica estetsko edukativnog centra.